Pamje të pabesueshme nga Massachusetts, ja si ka ngrirë oqeani

454
Kjo është video e xhiruar në Massachusetts në Shtetet e Bashkuara nga Ryan Canty, i cili fiksoi këto pamje të mahnitshme në gjirit të ngrirë Buzzards Bay, teksa ishte për vizitë tek shtepia e gjyshes pranë plazhit më 7 janar.
Erërat e forta dhe temperatura e ulëta kanë ngrirë këtë plazh gjatë fundjavës që lamë pas, duke shkaktuar edhe disa centimetra dëborë.
New England ishte një nga zonat më të prekura në ë SHBA gjatë ciklonit “bombë’, i cili solli në shumë zona rënie të dendur dëbore si dhe ulje temperaturash deri në – 35 gradë.
Moti i keq u ka marrë jetën 22 personave.
Sigal