Ministri irlandez i Financave zgjidhet presidenti i ri i Eurogroup

48

Ministri irlandez i Financave, Paschal Donohoe u zgjodh sot nga homologët e tij në presidencën e Eurogroup-it, njoftoi presidenti aktual, Mario Centeno në Twitter. “Donohoe, u zgjodh në raundin e dytë, përballë spanjolles Nadia Calvino, e cila i përket një qeverie të krahut të majtë dhe do të marrë detyrën më 13 korrik”, tha ai. Pierre Gramegna i Luksemburgut u tërhoq pas raundit të parë.