Mafia e Camorrës sërish në veprim, breshëri plumbash ndaj 35-vjeçarit në mes të Napolit

88
Sigal

Mafia e Camorrës është vendosur sërish në veprim, pasi kanë ekzekutuar pamëshirshëm në mes të Napolit, in Francis Building.

Viktima, ndodhej në afërsi të kishës Sant’Alfonso, ku iu bë pritë nga anëtarët e mafias dhe mbi të u derdhën dhjetëra plumba.

Nuk përjashtohet hipoteza se vrasja lidhet me një plagosje të ndodhur mbrëmë, ku një person mbeti i plagosur.

Edhe pse urgjenca mjekësore mbërriti me shpejtësi në vendngjarje, burri nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë rrugës për në spital.