Lëkundje tërmeti në Greqi, magnituda dhe ku ishte epiqendra

78

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm sipas Institutit të Gjeodinamikës.

Tërmeti kishte epiqendër zonën e Kalavrytas dhe thellësi rreth 24 kilometra, ndërsa nga të dhënat paraprake mësohet se nuk ka dëme materiale.