Kosovë, Grabovci ofertë opozitës: Draftojeni ju statutin e Asocacionit

495
Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, i ka bërë një ofertë opozitës për të zgjedhur krizën politike në të cilën ndodhet vendi këto muaj.
Në emisionin ‘Republika’ me Dardan Gashin, ai ka thënë se nëse kjo është arsyeja reale pse opozita po bllokon institucionet, atëherë lë të vijnë ata dhe le ta draftojnë statutin, pohoi ai në Tribuna Channel.
Sigal