Kinë, tërmet me magnitudë 5.4, humbin jetën dy persona

49
Sigal

Dy persona kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë lënduar si pasojë e një tërmeti 5.4 ballë i shkallës Rihter që ka goditur rajonin e provincës Sichuan në jugperëndim të Kinës.

Autoritetet lokale konfirmuan vdekjet, pa specifikuar vendet, dhe nuk dhanë detaje të tjera.

Sipas Anketës Gjeologjike Amerikane (USGS), tërmeti ishte 5.4 në shkallën Rihter.

Epiqendra u raportua nën dyshemenë e Oqeanit Paqësor, megjithatë, nuk u dha asnjë alarm për cunam.