“Kam ndjekur çdo këshillë, por…” Gazetarja infektohet me koronavirus

153

Brooke Baldwin, një nga gazetaret më të famshme të “CNN” ka rezultuar pozitive me koronavirus. Gazetarja amerikane e ka bërë vetë të ditur këtë lajm përmes një postimi në rrjetin e saj social “Instagram”.

Ajo shprehet se ditën e enjte i filluan simptomat si ethe dhe dhimbje.

“Kam rezultuat pozitive me Koronavirus. Jam mirë. Gjithçka filloi pasditen e djeshme. Të dridhura, dhimbje, ethe. Kam mbajtur distancën sociale dhe kam ndjekur çdo këshillë-por prapë më ra. Jam e shëndetshme, nuk kam probleme të tjera shëndetësore. Ndihem si një ndër njerëzit me fat. Mezi po pres të kthehem në televizion”, ka shkruar ajo.