Itali/ E merr ne qafë qeni, zbulon kokainën e shqiptarit, ku e kishte fshehur…

378
Sigal

Një 20-vjeçar shqiptar u arrestua nga carabinierët në Venecia, pasi u kap me 11 doza kokainë.

Siç shkruajnë mediat italiane, shqiptari i arrestuar është Muhamet Alshabani dhe akuzohet për trafik droge.

Atij iu sekuestruan 11 doza kokainë, por gjatë kontrollit në banesë, qeni anti-drogë i zbuloi edhe 60 doza të tjera kokaine të fshehur në kondicioner.

I riu shqiptar iu dorëzua autoriteteve të drejtësisë.