Çmendet moti, ja parashikimi për çdo qytet deri të shtunën

2159
Sigal

Parashikimi i motit për ditët në vijim, për çdo qytet, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, duke nisur nga sot.

Image

Dita e mërkurë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare.  Era do të jetë nga veriperëndimi 2-12m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare.  Temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë në vlerat e mëngjesit dhe rritje në ato të mesditës.

Zonat malore 3 ?C deri në 18 ?C
Zonat e ulëta 6 ?C deri në 22 ?C
Zonat bregdetare 9 ?C deri në 21 ?C