Ishte zhdukur prej një jave, gjendet i gjallë në një pusetë 8-vjeçari në Gjermani

77
Sigal

Një djalë i zhdukur është gjetur i gjallë pasi mbijetoi për më shumë se një javë në një pusetë në një qytet verior në Gjermani.

Sipas BBC, 8-vjeçari, i cili është quajtur vetëm Joe, u zhduk nga kopshti i tij familjar në Oldenburg më 17 qershor, duke shkaktuar një kërkim të madh policor. Më në fund ai u zbulua mëngjesin e së shtunës, kur një kalimtar dëgjoi një zhurmë që vinte nga mbulesa e pusetave.

Pasi zjarrfikësit e nxorrën djalin nga kanalizimi, i cili ishte rreth 300 metra larg shtëpisë së tij, ai u dërgua në spital pasi vuante nga hipotermia, por nuk kishte lëndime të mëdha.

“Falë një këshille nga publiku, ne arritëm ta gjenim Joe në një sistem kanalizimi. Gjëja më e rëndësishme është se ai është gjallë dhe u dërgua menjëherë në një spital ku është në duar të mira. Të gjithë mund të marrim frymë të lehtësuar,” tha shefi i policisë Johann Kühme.

Babai i tij i tha mediave lokale se Joe ishte “mirë” duke pasur parasysh rrethanat. Kishte spekulime se si djali përfundoi në kanalizim, por policia të martën tha se ai ishte zvarritur brenda dhe më pas “humbi qëndrimin”.