Identifikohen autorët e shpërthimit në Turqi

527
Autoritetet turke kanë identifikuar dy autorët e masakrës në Ankara, ku vetën të vrarë rreth 100 persona e u plagosën qindra të tjerë. 
Yunus Emre Alagoz dhe Omer Deniz Dundar janë dy autorët e identifikuar pas analizave të AND-së. Të dy terroristët hodhën veten në erë gjatë një mitingu të aktivistëve pro-kurdë dhe grupeve civile.
Nga hetimet ka dalë se dy terroristët strehoheshin në Turqi dhe ishin pjesë e listës prej 21 personave që kanë qenë në kërkim nga policia, pasi janë anëtarë të ISIS. 


Sigal