Haradinaj: Nuk dal vullnetarisht përpara gjykatës sllovene

439
Lideri i AAK-së ka bërë të ditur se nuk do të dalë para gjykatësve sllovenë sepse, sipas tij, të gjitha i ka dëshmuar ndërkombëtarisht.
Këtë qëndrim të tij e ka bërë publik këshilltari i Haradinajt, Avni Arifi
“Qendrim zyrtar i Kryetarit Haradinaj:
Kryetari Haradinaj nuk pranon te dalë vullnetarisht para gjykatesit slloven. Pafajesine e kam te deshmuar nderkombetarisht.
“Nuk kam asgje me sistemin e drejtesise sllovene e as nderkombetare. Sllovenet te pastrojne sa me pare sistemin e tyre nga reliktet shpifese te Beogradit qe datojne qe nga viti 2004 dhe ende edhe sot i konsideron si valide.”shkruan RTK.
Kjo sjellje dhe veprim nga shteti slloven eshte e papranueshme dhe shume ofendues si per mua poashtu dhe Kosoven” , ka shkruar Arifi në profilin e tij në Facebook.
Sigal