Greqi/ Udhëtarët shohin vdekjen me sy, ja çfarë ka ndodhur në traget

636
Sigal

Pamje dramatike ka dalë nga një video e një traget grek që lufton erërat e forta të erës në rrugën e tij nga Venediku, Italia në Patras, Greqi.

Christophoros Skamangas, kapiten i tragetit “Asterion II”, i cili është nga ishulli i Syros, luftoi me guxim valët dhe era për të arritur në mënyrë të sigurtë brigjet greke.

Video u regjistrua në ngushticën e Otrantos, që ndan Adriatikun nga Deti Jon, ndërsa gadishulli italian shtrihet në Lindje, duke arritur pranë gadishullit të Ballkanit.

Sipas pasagjerëve që kishin qenë në bordin e tragetit, era frynte në mes 9 dhe 10 ballë në kohën kur u regjistrua video.