Aktorja dhe shkrimtarja e famshme vetëvritet, hidhet nga kati i tetë

451
Mëngjesin e sotëm rreth orës 10:35, aktorja dhe shkrimtarja e famshme e njohur për shkrimet biografike të Bobby Kennedy dhe Edio Sedgwick, u hodh nga kati i tetë i ndërtesës në Manhattan.
Bëhet fjalë për 83-vjeçaren Jean Stein, e cila u hodh për vdekje nga apartamenti, i cili ka qenë trashëgimi e Gloria Vanderblit, ku e njëjta ngjarje ka ndodhur dhe me djalin e kësaj të fundit Carter Vanderblit në vitin 1988.
Carter ishte 23-vjeç kur u hodh nga ballkoni i shtëpisë ndërkohë që nëna e tij u përpoq ta ndalonte.
Ndërkohë Stein, gjeti vdekjen e menjëhershme, ndërsa policia po heton në lidhje me ngjarjen e rëndë.
Sigal