Zvicra eliminoi Serbinë/ Ilir Meta: Shumë urime Shaqirit, Xhakës dhe shokëve të tyre

61
Sigal

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka uruar lojtarët shqiptarë, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, pasi Zvicra, skuadra me të cilën ata luajnë eliminoi Serbinë në Katar.

Shaqiri i cili shënoi golin e parë për Zvicrën, por edhe Xhaka ishin protagonist të ndeshjes.

Meta me anë të një postimi në Facebook shkruan: “Shumë urime Shaqirit, Xhakës dhe shokëve të tyre.”