Zjarr në ullishten dhe varrezat e fshatit Peshtan në Fier

54
Sigal

Një zjarr ka rënë mesditën e sotme në fshatin Peshtan, duke përfshirë ullishtën dhe varrezat.

Flakët kanë djegur ullinj dhe po i afrohen pyllit me pisha.

Zjarri ka rënë në vendin e quajtur “Kodra e Likovunit” ku ndodhen dhe antenat e transmetimi për telefona dhe ato televizive.