Zjarr masiv në kodrat me ullinj në një fshat të Sarandës, flakët pranë shtëpive, banorët në panik

227
Sigal

Një zjarr masiv ka përfshirë një kodër me ullinj në fshatin Shelegar të Bashkisë Sarandë.

Zjarri ka përfshirë hapësira të mëdha me shkurre të thata dhe po përhapet me shpejtësi. I ndodhur afër me zonat e banuara, zjarri ka krijuar panik te banorët e fshatit.

Ndërkohë, në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat zjarrfikëse të qytetit të Sarandës dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.