Zbret nga vinçi ish-i përndjekuri që kërcënoi se do hidhej

316
Personi që kërcënoi se do të hidhet nga vinçi pranë një kulle tek Katedralia Ortodokse në Tiranë ka zbritur pas negociatave me forcat e policisë. Ngjarja ndodhi në rrugën “Ibrahim Rrugova” tek një pallat në ndërtim.
Ai eshte 61-vjeçari Xhemal Zhuri, ish-i perndjekur, i cili ka kercenuar edhe me pare per nje vetevrasje te tille.
Xhemal XhuriAi pretendon se ka qe nga viti 2012 qe nuk ka marre demshperblimet per vitet e burgut. Zhuri kryen veprime te rrezikshme ne maje te vinçit dhe dyshohet se mund te jete edhe nen efektin e alkoolit.
Pak kohë më parë po në këtë pallat ende të papërfunduar një tjetër person tentoi të hidhej për motive pronësie.