Vrasja e Pjerin Xhuvanit, sot seanca e radhës ndaj Arbër Paplekajt, ja çfarë ndodhi

65
Sigal

Ditën e sotme në ambientet e Gjykatës së Shkallës së Parë në Elbasan është zhvilluar seanca e radhës ndaj Arbër Paplekajt.

Gjyqi ndaj Paplekajt ka filluar në orën 10:00 të paradites dhe ka zgjatur rreth 30 minuta.

Arbër Paplekaj nuk ishte i pranishëm dhe seanca gjyqësore është shtyrë për shkak se mungonte Emiliano Prenga.

Kujtojmë se Paplekaj akuzohet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, pak ditë përpara zgjedhjeve të 25 prillit në vitin 2021.