Vranësira të herëpashershme, ja si do të jenë temperaturat sot

75
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë sot do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të cilat hera herës do të jenë të dendura nga orët e mesditës deri pasdite.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe në zonat malore verilindore dhe juglindore me intensitet mesatar në kohë afatshkurtër dhe në formë shtrëngate shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzimi në dete i forcës 1 dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 18/26 diell re shi

Kukës 10/26 diell re shi

Lezhë 16/26 diell re

Dibër 11/25 diell re shi

Durrës 15/27 diell re

Tiranë 19/29 diell re shi

Elbasan 17/29 diell re shi

Berat 12/30 diell re shi

Vlorë 17/27 diell re shi

Korçë 12/25 diell re shi

Gjirokastër 11/28 diell re shi

Sarandë 18/26 diell re.