Vjosa del nga shtrati, përmbytet pazari pranë urës së Mifolit

37
Sigal

Lumi Vjosë ka dalë nga shtrati pranë urës së Mifolit në Vlorë, për shkak të reshjeve të shumta të shiut. Për pasojë është përmbytur zona e pazarit pranë urës, ndërkohë që niveli i lumit të vjosës ka arritur në 6.9 metra mbi nivelin e detit. Moti i keq me reshje të dendura shiu, dëborë në zonat malore dhe ulja e temperaturave kanë përfshirë vendin tonë këtë janar. Pak ditë më parë si pasojë e tyre u përmbytën disa zona në veri të vendit