Vigjilja e Krishtlindjeve, Kryemadhi nga mesha e Katedrales ‘Shën Pali’: Kjo është nata që të tregon dritën e vërtetë të jetës tënde

160
Sigal

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi iu është bashkuar urimeve në këtë vigjilje Krishtlindjesh. përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Kryemadhi ka uruar besimtarët e krishterë.

MESAZHI I KRYEMADHIT

Krishtlindja do të jetë e vërtetë PËR TY, në qoftë se në KËTË NATË, TI e ndjen në shpirt se je shumë I ÇMUAR në sytë e Zotit.
Për shumë vjet me zemër të mirë Krishtlindjet!
Qoftë për ju kjo NATË, NATA që të tregon DRITËN E VËRTETË të jetës tënde, dhe të ringjall shpresën se me Zotin, TI nuk je vetëm, TI mund t’ja dalësh sepse Zoti është me ty.