VIDEO/ Protestuan kundër impiantit të mbetjeve, jepet masa e sigurisë për 4 të arrestuarit

434
Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë për 4 protestuesit të arrestuar pak ditë më parë kundër ndërtimit të një inceneratori mbetjesh në fshatin e tyre, Vërri.
Gjykata vendosi masën ‘detyrim paraqitje’ për të pandehurit Aleksandër Bita, 52 vjeç, Eridjon Janji, 32 vjeç, Bledjon Bita, 43 vjeç dhe Zylyftar Delibashi, 67 vjeç.
4 personat akuzohen për veprën penale ‘Pjesëmarrje në protestë të paligjshme’ dhe ‘Kundërshtim të punonjësve të policise’.
Sigal