U ndaluan pas protestës tek “Unaza”, detyrim paraqitje për tre banorë

451
Sigal

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e detyrimit të paraqitjes për tre banorë, pas shoqërimit që u bëri dje policia menjëherë pas përfundimit të protestës të banorëve tek “Unaza e Re”.

Gjykata vendosi detyrim paraqitje për shtetasit: Tomorr Gjata, Edurd Ferrati dhe Ruzhdi Daci.

Kujtojmë se dje policia ka shoqëruar në komisariat edhe ish-deputetin e Partisë Demokratike Klevis Balliu.

Në lidhje me shoqërimin e Balliut, ka pasur një sërë reagimesh nga politikanë të opozitës, ndër të tjera edhe nga kreu i demokratëve Lulzim Basha.