U dërgua në gjendje të rëndë në QSUT, ndërron jetë 45-vjeçari

388
Sigal

Mbrëmjen e sotme një 45-vjeçar nga Skrapari ka ndërruar në QSUT, pasi u soll me urgjencë në Tiranë për ekzaminim.

Pacienti, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, kishte insufiçensë respiratorë dhe  paraqiste edhe probleme pulmonare.

Nga raportimet thuhet se mjekët nuk e kanë cilësuar rastin si një rast të thjeshtë viral sepse siç shprehen ata, analizat paraprake nxorën një problem të theksuar polmonar dhe për këtë arsye rasti është dërguar me urgjencë dhe me autoambulancë në QSUT.