Trafikuan mbi 2.3 ton drogë nga Shqipëria në Itali, arrestohen 14 persona. Lënda narkotike me vlerë 15 mln euro

97
Sigal

Një operacioni anti-drogë është zhvilluar nga autoritetet italiane, duke vënë në pranga 14 persona, mes tyre pesë shqiptarë.

Sipas mediave në shtetin fqinj, janë sekuestruar 2300 kg drogë, të llojit kanabis, kokainë dhe heroinë.