Tirana pa drita/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë, ja zonat dhe oraret

70
Sigal

Ditën e nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për disa zona në kryeqytet.

Përmes një njoftimi për mediat OSHEE bën me dije se ndërprerja do të bëhet në vijim të investimit për mirëmbajtjen e rrjetit.

Mësohet se stakimi do të bëhet gjatë intervalit kohor:

09:30-13:30

Pjesërisht: Zallherr, Kodër e Kuqe, Gërdec, Marqinet

09:00-16:00

Pjeserisht: Rruga “Shyqyri Brari”

09:00-13:00

Pjesërisht: Rruga “Sami Frashëri”, 1 pallat pas shkollës “Edit Durham”

Njoftim për abonentët #Tiranë

Stakim, 21 tetor

Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e rrjetit, në datën 21 tetor do të punohet në disa kabina e për pasojë do të mbeten pa energji disa zona.

Më poshtë oraret e stakimit dhe zonat e prekura nga ky investim:

09:30-13:30

Pjesërisht: Zallherr, Kodër e Kuqe, Gërdec, Marqinet

09:00-16:00

Pjeserisht: Rruga “Shyqyri Brari”

09:00-13:00

Pjesërisht: Rruga “Sami Frashëri”, 1 pallat pas shkollës “Edit Durham”