Tentoi të vriste dy persona në zonën e plazhit në Durrës, bie në pranga i riu nga Shijaku

379
Sigal

Pòlicia e Durrësit ka bërë të mundur árrestimin e një shtetasi nga Shijaku i cili më datën 2 të këtij muaji ka tentuar të vrásë dy persona në zonën e plazhit në Durrës. 33-vjeçari i shpallur në kërkim pas ngjarjes, pas një përplasjeje për motive të dobëta ka qèlluar me ármë zjárri ndaj shtetasit F. T., 18 vjeç dhe Sh. T., 24 vjeç.

Njoftimi i plotë i pòlicisë: Qèlloi me ármë zjárri pístoletë në ajër, pas një konflikti për motive të dobëta, dhe u largua nga vendngjarja, kapet dhe ndalohet autori i ngjarjes së ndodhur më datë 02.07.2020, në lagjen nr. 13, Plazh.

Vihet në pránga 33-vjeçari i shpallur në kërkim për veprat pènale “Vrásja me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Armèmbajtja pa leje”.

Shërbimet e DVP Durrës, në bashkëpunim me Komisariatin e Pòlicisë Shijak, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e autorëve përpara përgjegjësisë pènale, ndaluan shtetasin A. V., 33 vjeç, banues në Shijak, Durrës.

Ky shtetas dyshohet se më datë 02.07.2020, në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës, pas një konflikti për motive të dobëta, ka qèlluar me ármë zjárri, në drejtim të shtetasve F. T., 18 vjeç dhe Sh. T., 24 vjeç, banues në Durrës dhe më pas ka hedhur ármën e zjárrit në tokë dhe është larguar me shpejtësi për t’i shpëtuar kapjes nga Pòlicia.

Materialet  i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat pènale “Vrásja me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Ármëmbajtje pa leje”, për të cilën parashikohet dènimi me bùrgim deri në 7 vjet.