Temperatura më e ulët 1 °C, parashikimi i motit për sot

62

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për sot parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash mesatare.

Përgjatë ditës parashikohen reshje të izoluara shiu përreth relieveve kodrinore-malore të territorit, kryesisht në pjesën jugore.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Verilindje 1-10m/sek.

Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulëta pranë saj dhe zonat luginore era me rrahje dhe shpejtësi deri në 15-17m/s. Valëzimi në dete, parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 8/20 Diell

Kukës 3/17 Diell re

Lezhë 8/21 Diell

Dibër 1/17 Diell re

Durrës 10/23 Diell

Tiranë 9/23 Diell

Elbasan 7/23 Diell re

Berat 6/25 Diell re

Vlorë 7/24 Diell re

Korçë 2/18 Diell re

Gjirokastër 3/23 Diell re

Sarandë 7/23 Diell re.