Sulmi në Manchester, Blushi: Sa herë që bota na duket më e sigurt, ndodh diçka

499
Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s, me anë të një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka shprehur ngushëllimet e tij për sulmin terrorist në Manchester, ku humbën jetën tragjikisht 22 persona dhe u plagosën 59 të tjerë.
Blushi u solidarizua me viktimat, ndërsa thekson se sa herë që bota duket më e sigurt, ndodh diçka që kujton se ka qenë krejt e kundërta.

MESAZHI I BLUSHIT
NGUSHËLLIME PER MANCHESTER
Ngushëllime viktimave në Manchester gjatë një koncerti të Ana Grandes. Sa herë që bota na duket më e sigurt, ndodh dicka që na kujton se nuk kemi patur të drejtë. Është siguria e pasigurisë së përhershme.
Sigal