Soba me dru shkakton zjarr në banesë, lëndohet 55-vjeçari në Dropull

26
Sigal

Zjarr në një banesë në Dropull, ku për pasojë një 55-vjeçar është dëmtuar.

Informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në fshatin Derviçan, dyshohet se për shkak të shkëndijave nga një sobë me dru, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit Dh. K., 55 vjeç. Nga flakët është dëmtuar lehtë shtetasi Dh. K., i cili po merr asistencë mjekësore në spital, dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për të dokumentuar ligjërisht shkakun e rënies së zjarrit.