Shqiptari i jep fund jetës duke u vetëvarur në Itali

63

Një shqiptar i ka dhënë fund jetës gjatë paradites së sotme. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prato të Italisë.

Sipas mediave bëhet fjalë për një burrë 52-vjeçar shqiptar, i cili është vetëvarur në një pemë.

Një telefonatë gjatë paradites ka kërkuar ndihmën e policisë dhe mjekëve, por kur këta kanë mbërritur, shqiptari kishte ndërruar jetë.

Ai nuk kishte lënë asnjë shënim për të shpjeguar gjestin e tij.

Policia thotë se po e heton rastin si një vetëvrasje.