Shpërthen bombola e gazit në një familje në Tiranë

436
Një bombol gazi shpërtheu në një banesë në kryeqytet.
Nga shpërthimi i fuqishëm në rrugën “Thoma Koxhaj” fatmirësisht nuk pati të lënduar, sepse bombola ishte vendosur në ballkon dhe në banesë nuk kishte njeri.
Ekspertët zjarrfikës kanë bërë shpesh thirrje për kujdesin që qytetarët duhet të tregojnë në përdorimin e bombolave të gazit dhe blerjen e bombolave të kolauduara.
Sigal