SHMU: Parashikimi i motit për këtë javë, e marta që spikat

51
Sigal

SHMU tha sot se se dita ditës po ndihet prania e stinës së vjeshtës në mëngjes e në mbrëmje. Gjatë orëve të mesditës hera herës kuptojmë që vera ende nuk është shkëputur plotësisht.

Po kështu do të ndodhë edhe këtë javë që sapo ka nisur. Moti përgjithësisht do të karakterizohet nga kthjellime e vranësira kalimtare kryesisht në zonat malore.

Era do të ketë drejtim kryesor juglindje-veriperëndim ndërsa gjatë së premtes do të ketë kryesisht drejtim jugor. Valëzimi në dete i forcë 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat do të pësojnë luhatje si më poshtë vijon.

Image