Shkrumbohet anija e peshkimit në Durrës, rrezikohet ekuipazhi

56

Një anije peshkimi ka marrë flakë sot në Durrës, ndërsa shkak dyshohet se është bërë një shkëndijë në bateri.I gjithë ekuipazhi rrezikonte jetën Sipas faxweb për shkak se flakët e kanë ‘përpirë’ anijen në disa minuta ndërsa mësohet se është shpëtuar ekuipazhi prej 3 marinarësh.Anija ndodhet 6 milje larg bregut, ndërsa flakët kanë pushtuar të gjithë mjetin duke e shkrumbuar.Roja bregdetare dhe policia kufitare janë nisur drejt vendngjarjes.