Shiu përmbyt disa lagje në Vlorë

267
Sigal

Moti i keq ka përfshirë një pjesë të madhe të vendit me reshje shiu dhe dëbore.Problematika janë shfaqur në qytetin e Vlorës ku disa lagje të qytetit janë përmbytur.Ndërkohë për shkak të erës është pezulluar lundrimi i peshkarexhave dhe varkat.

Në bazë të parashikimit të kushteve hidrometeorologjike për 72 orët e ardhshme në portin e Vlorës dhe jashtë saj për datat 27-28-29-30.12.2020 do të jenë si me poshtë: era dhe deti në drejtimin JUG-JUGPERENDIM forca 5-6bft brenda gjirit të Vlorës;

Era dhe deti në drejtimin JUG-JUGLINDJE forca 6-7bft 10-15m/s deri 7-8bft 15-20m/s jashtë.

Përmirësimi i kushteve hidrometeorologjike do të jetë në datën 30.12.2020 pas orës 22:00.