Shiste drogë, të riut i gjenden rreth 21 mijë Euro dhe Lekë në shtëpi

173
Sigal

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë 29 vjeçarin me inicialet A. H.

Policia thotë se ai është kapur me drogë dhe gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur edhe 21 mijë euro dhe 273 mijë lekë, para që dyshohet se kanë ardhur nga shitja e lëndëve narkotike.

Njoftimi i Policisë së Tiranës:

Në rrugën ‘Dritan Hoxha’, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit kokainë, shuma parash rreth 21.000 Euro dhe rreth 273.000 lekë (të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike) dhe një peshore elektronike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.