Shembet njëra nga godinat në ish-uzinën e Laçit, dy të plagosur rëndë

464
Sigal

LAÇ- Dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë në laç. Sipas të dhënave, ata janë plagosur ndërsa mblidhnin skrap në ish-uzinën e superfosfatit kur godina është shembur duke i zënë poshtë.

Personat e plagosur janë Drilon Lamaj dhe Dashamir Hajha. Ata janë dërguar në spital ku mësohet se gjendja e tyre është e rëndë.