Sa do na favorizojë moti për Vitin e Ri? Ja parashikimi…

208

Për të gjithë ata që ishin të interesuar se di do jetë moti për Vitin e Ri, Meteoalb njofton se do të jetë i kthjellet por i ftohtë.

Këto kushte atmosferike do të mbozotërojnë deri per vitin e ri ne vendin tone, perjashtuar zonat malore ku gjatë fundjavës do të kenë rreshje të pakta dëbore.

Megjithëse me kthjellime, temperaturat vijojnë të ulen për shkak të masave ajrore me origjinë veri-verilindore.

Kjo do të bëjë që gjatë fundjaves dhe dites se hene temperaturat te zbresin ne -6 gjatë mengjesit ne zonat malore, deri në 10°C mesdita