Reshje shiu të herëpashershme, si do të ndryshojnë temperaturat sot

72

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh.

Prej orëve të para të 24-orëshit do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në veri. Në bregdetin perëndimor do të jetë me intensitet mesatar dhe shtrëngata lokale.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 12/21 re diell shi

Kukës 8/19 re diell shi

Lezhë 13/20 re diell shi

Dibër 7/17 re diell shi

Durrës 14/23 re diell shi

Tiranë 13/23 re diell shi

Elbasan 12/21 re diell shi

Berat 11/22 re diell shi

Vlorë 13/23 re diell shi

Korçë 9/18 re diell shi

Gjirokastër 12/19 re diell shi

Sarandë 12/21 re diell shi.