Reshje shiu me intensitet të ulët, moti për çdo qytet

244
Sigal

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe alternime kthjellimesh kryesisht përgjatë ultësirës perëndimore.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në formë pikash prej orëve të mesditës deri ato të pasdites në pjesën më të madhe të territorit.

Në relievet kodrinore-malore të zonës së veriut dhe qendrës reshjet me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive si dhe breshër lokal.

Era do të fryjë nga juglindja e jugperëndimi e lehtë e gjatë momenteve me shtrëngata fiton shpejtësi mesatare, duke u pasuar nga valëzim në dete me forcën 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër    12/21 Diell shi

Kukës    8/18 Diell shi

Lezhë    12/21 Diell shi

Dibër    6/15 Diell shi

Durrës    11/22 Diell shi

Tiranë    13/23 Diell shi

Elbasan    11/24 Diell shi

Berat    10/26 Diell shi

Vlorë    11/24 Diell shi

Korçë    6/16 Diell shi

Gjirokastër    6/24 Diell shi

Sarandë    11/23 Diell shi