Refugjatët sirianë mësyjnë Shqipërinë! Fëmijë, gra e burra ndalohen në Kapshticë

551
Sigal

Policia kufitare e Kapshticës ka arritur të kapë në flagrancë 20 klandestinë sirianë të cilët po tentonin në hynin në territorin shqiptar përmes kufirit me Greqinë.

Mes të ndaluarve ka po ashtu gra dhë fëmijë, teksa përgjatë ditëve të fundit janë kapur mëse 120 refugjatë që kanë tentuar të kalojnë përmes Shqipërisë.

Kufiri i gjelbër Shqipëri-Greqi në qarkun e Korçës dhe Gjirokastrës mbeten portat kryesore të hyrjes së klandestinëve që vijnë kryesisht nga vendet në konflikt në Lindjen e Mesme.