Qafë-Botë, arrestohet 49-vjeçari me drogë

608
Një 49-vjeçar u ndalua nga policia kufitare pasi në makinën që ai drejtonte u zbulua lëndë narkotike.
Fatos Alushllari, lindur në Gramsh dhe banues në Babrru të Tiranës u ndalua në doganën e Qafë Botës në Sarandë. Policia kufitare ka nisur peshimin e lëndës narkotike që u gjet në automjetin tip ‘Benz’ me targë AP125FS.
Policia thotë se vijojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.
Sigal