Publikohen të dhënat e Database-it/Marina dhe Luana Vjollca “rivale” jo vetëm si moderatore, motrat kanë dhe preferenca te ndryshme politike

74
Të njohura si dy nga motrat më të komentuara të Showbizit,Marina dhe Luana Vjollca nuk i kanë shpëtuar kuriozitetit për të ditur se kë forcë politike mbështesin.
Sigal

Listës më të komentuar të momentit i shtohen edhe dy personazhe shumë të njohura të showbizit.

Bëhet fjale për motrat Vjollca, të cilat prej vitesh drejtojnë emisionet përkatëse, primetime në dy nga televizonet kryesore të vendit.

Marina po drejton suksesshëm për të disajtin vit rradhazi”Klanifornia” në Tv Klan, e ndërsa Luana është autore e emisionit “Shiko kush luan” që shfaqet çdo të shtunë në Top Channel.

Të dyja moderatore në formate shumë të ndjekura, motrat Vjollca i bëjnë “konkurrencë” njëra-tjetrës mesa duket jo vetëm në profesion.

Sipas census-it të vitit 2013  Marina Vjollcen rezulton votuese e Lsi-së ndërsa e motra duket sikur ka një tjetër preferncë politike. Luana rezulton sipas Databases-it, votuese e partisë socialiste. Ende nuk dihet nëse motrat Vjollca kanë ndryshuar preferncat këtë vit pasi patronazhistia e tyre nuk ka ende informacion.

Mos ndoshta martesa i ka ndryshuar bindjen politike Marinës?