Protesta në Divjakë kundër traut/ Vasili: Rilindja nuk ngopet duke u shtuar taksat qytetarëve

60
Sigal

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka reaguar kundër vendosjes së traut që do detyrojë qytetarët dhe shoferët të paguajnë për të hyrë në Parkun e Dibjakës.

Në një postim në rrjetet sociale pas përplasjes që ndodhi këtë të enjte mes banorëve dhe policisë, Vasili bën thirrje “te gjithe ne protesta para se Rilindja tu vendose traun te shtepia çdo qytetari”.

Postimi i plotë:

Boll me “traret” e korrupsionit te Rilindjes, qe nuk ngopet duke shtuar taksat e reja ndaj qytetareve.

Qytetaret në protestë shume te drejte për të kundërshtuar vendosjen e traut në hyrje të parkut të Divjakës, që i detyron qytetarët dhe automjetet të paguajnë për të hyrë.

Te gjithe ne protesta para se Rilindja tu vendose traun te shtepia cdo qytetari.

Protesta në Divjakë kundër traut/ Vasili: Rilindja nuk ngopet