Presidenti Meta/ Urim për arsimtarët shqipëtarë

414
Sigal

Ditën e 7 marsit, atë të çdo mësuesi, emra të ndryshëm kanë filluar të urojnë të gjithë arsimtarët. Sigurisht që nuk ka munguar as Presidenti i Shtetit, Ilir Meta.

“Të dashur mësues, pedagogë e profesorë shqiptarë: Gëzuar nga zemra 7 Marsin, Ditën e Mësuesit! Nderim përjetë, respekt dhe mirënjohje ndaj veprës tuaj të ndritur dhe suksese në misionin fisnik të përçimit të dijes dhe vlerave qytetare e atdhetare!??”- ka shkruar Presidenti në faqen e tij në Facebook