Presidenti Meta takon kreun e PDSH Menduh Thaçi: Faktori politik shqiptar, ka pasur dhe ka rol të pazëvendësueshëm

155
Presidenti Meta ka zhvilluar po ashtu edhe nje takim me  Kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë së Veriut, Menduh Thaçi.
“Faktori politik shqiptar ka pasur dhe ka një rol dhe kontribut të pazëvendësueshëm në proceset jetike të transformimit të brendshëm social dhe politik, si dhe për rrugëtimin integrues të Maqedonisë së Veriut.”, tha Meta.
Sigal