Presidenti Meta takim me studentët: Të krijojmë mundësitë për të ndërtuar të ardhmen e tyre në Shqipëri

40
Sigal

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një bashkëbisedim me studentët në Vlorë, që studiojnë brenda dhe jashtë vendit.

Ndërsa publikon foto nga takimi, Meta shkruan se ndau me ta ide të çmuara për domosdoshmërinë e angazhimit të tyre energjik, në të gjitha fushat e jetës, për t’i dhënë Vlorës shkëlqimin dhe krenarinë e merituar. Ndër të tjera kreu i shtetit apelon të dëgjohet zëri i të rinjve.

“Të dëgjojmë zërin e të rinjve dhe të bëjmë çdo përpjekje për t’ju krijuar të gjitha shanset dhe mundësitë për të ndërtuar të ardhmen e tyre të sigurt në Atdheun tonë.” shkruan ndër të tjera kreu i shtetit.

Postimi i plotë:

Kënaqësi të nisja sot ditën, me një bashkëbisedim të ngrohtë në Vlorë me studentë të këtij qyteti, të cilët studiojnë brenda dhe jashtë vendit.

Ndamë shumë ide të çmuara për domosdoshmërinë e angazhimit të tyre energjik, në të gjitha fushat e jetës, për t’i dhënë Vlorës shkëlqimin dhe krenarinë e merituar.

Të dëgjojmë zërin e të rinjve dhe të bëjmë çdo përpjekje për t’ju krijuar të gjitha shanset dhe mundësitë për të ndërtuar të ardhmen e tyre të sigurt në Atdheun tonë.

Kënaqësi të nisja sot ditën, me një bashkëbisedim të ngrohtë në Vlorë me studentë të këtij qyteti, të cilët studiojnë…

Posted by Ilir Meta on Monday, January 18, 2021