Prej dy ditësh zjarri bën ‘ligjin’ në Himarë, institucionet nuk reagojnë (Foto)

266
Sigal

Prej dy ditësh kodrat mbi Hmarë janë nën pushtetin e zjarrit, duke djegur jo vetëm bimësinë përreth por duke u kthyer në një shqetësim serioz pë vendasit dhe turistët.

Fotot e mëposhte të cilat tregojnë pamjet nga flakët që kanë përfshirë zonën e Himarës.Ndërkohë që denoncuesi thotë për se zjarri ka dy ditë që ka rënë dhe pavarësisht se për këtë janë vënë në dijeni institucionet nuk ëhstë marrë ende asnjë masë.

Fotot:

   /Boldnews