Pranga biznesmenit shqiptar në Itali, kapet me 300 mijë euro drogë (EMRI)

39
Sigal

Një sasi lëndë narkotike me vlerën e mbi 300 mijë eurove është sekuestruar nga policia italiane në Genova, duke çuar në pranga dy biznesmenë në fushën e ndërtimit, një shqiptar dhe një italian.

Në pranga përfunduan shqiptari Dorian Resili, 40-vjeç dhe italiani, Andrea Giustetti, 50 vjeç, të dy pronarë të një kompanie ndërtimi.

Lënda narkotike ishte fshehur në një kuti brenda një garazhi, ndërsa afër drogës u gjetën edhe copa letrash, të cilat po verifikohen nga hetuesit për të zbuluar nëse japin të dhëna të rëndësishme.

EMRI/ Pranga biznesmenit shqiptar në Itali, kapet me 300 mij¡ euro